CK45-B3DD121KYNN
TDK Corporation
Prodotto No:
CK45-B3DD121KYNN
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 120PF 2KV RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 120 pF