CK45-B3FD561KYNN
TDK Corporation
Prodotto No:
CK45-B3FD561KYNN
Descrizione:
CAP CER 560PF 3KV RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Mfr TDK Corporation
Capacitance 560 pF