CK45-E3AD103ZYNN
TDK Corporation
Prodotto No:
CK45-E3AD103ZYNN
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Temperature Coefficient E
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CK45
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF