CKB-38-70120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
CKB-38-70120
Descrizione:
RELAY TIME DELAY 120SEC 10A 277V
Guida per l'utente
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 1.2 Sec ~ 120 Sec
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series CK
Function On-Delay
Voltage - Supply 120VAC
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 277VAC