CKCM25C0G2A100F060AL
TDK Corporation
Prodotto No:
CKCM25C0G2A100F060AL
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0405 (1012 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 10PF 100V NP0 0504
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1pF
Voltage - Rated 100 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings AEC-Q200
Series CKC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10pF