CKCM25X7R1C103M
TDK Corporation
Prodotto No:
CKCM25X7R1C103M
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0405 (1012 Metric)
Descrizione:
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0504
Guida per l'utente
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000pF