CKR15BR684KP
KEMET
Prodotto No:
CKR15BR684KP
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 50V 10% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR15
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.68 µF
Features -
Failure Rate P (0.1%)