CL21B104KBCNNNL
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL21B104KBCNNNL
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.1 µF