CL21B105KBFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL21B105KBFNNNE
Descrizione:
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
In magazzino : 28765
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 1 µF