CL21B474MQ5NJNC
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL21B474MQ5NJNC
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.47 µF