CL43B274KCFNNNE
Samsung Electro-Mechanics
Prodotto No:
CL43B274KCFNNNE
Descrizione:
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 0.27 µF