Casa / Fixed Inductors / CLF12555T-151M-CA
minImg
CLF12555T-151M-CA
TDK Corporation
Prodotto No:
CLF12555T-151M-CA
Descrizione:
FIXED IND 150UH 1.1A 312MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 312mOhm Max
Inductance 150 µH