Casa / Fixed Inductors / CLS6D23NP-100NC
minImg
CLS6D23NP-100NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CLS6D23NP-100NC
Descrizione:
FIXED IND 10UH 800MA 130MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 10 µH