Casa / Fixed Inductors / CLS8D28NP-6R8NC
minImg
CLS8D28NP-6R8NC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CLS8D28NP-6R8NC
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 3.9A 55 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 6.8 µH