CM04FD151GO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CM04FD151GO3
Descrizione:
CAP MICA 150PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)
Product Status Active
Series CM04
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 150 pF