CM07FD512FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CM07FD512FO3
Descrizione:
CAP MICA 5100PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.858" (21.80mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.437" (11.10mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.280" W (19.80mm x 7.10mm)
Product Status Active
Series CM07
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5100 pF