CM100505-2N7DL
Bourns Inc.
Prodotto No:
CM100505-2N7DL
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 2.7NH 400MA 100MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Series CM100505
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz