CM252016-R56ML
Bourns Inc.
Prodotto No:
CM252016-R56ML
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 560NH 150MA 1.1OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 25 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 560 nH
Series CM252016
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 150MHz