Casa / Crystals / CM309A15.360MABJT
minImg
CM309A15.360MABJT
Citizen Finedevice Co Ltd
Prodotto No:
CM309A15.360MABJT
Descrizione:
CRYSTAL 15.360 MHZ 18PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CM309A
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SOJ, 2.85mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 15.36 MHz