CM453232-8R2KL
Bourns Inc.
Prodotto No:
CM453232-8R2KL
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1812
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 270MA 1.4OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 8.2 µH
Series CM45
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz