Casa / Fixed Inductors / CMD6D11BNP-680MC
minImg
CMD6D11BNP-680MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CMD6D11BNP-680MC
Descrizione:
FIXED IND 68UH 260MA 1.5 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 68 µH