CMF5076R800DHEB
Vishay Dale
Prodotto No:
CMF5076R800DHEB
Descrizione:
RES 76.8 OHM 1/4W .5% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 76.8 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W