CMF55180K00JHBF
Vishay Dale
Prodotto No:
CMF55180K00JHBF
Descrizione:
RES 180K OHM 1/2W 5% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 180 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W