CML100J100
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
CML100J100
Descrizione:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series CML
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 10 pF