Casa / Film Capacitors / CMPPAC310V334K22.5S8
minImg
CMPPAC310V334K22.5S8
Surge
Prodotto No:
CMPPAC310V334K22.5S8
Produttore:
Surge
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 310VAC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.571" W (26.00mm x 14.50mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series CMPP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr SURGE
Capacitance 0.33 µF