CMR03C7R0DOCR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR03C7R0DOCR
Descrizione:
CAP MICA 7PF 300V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.110" W (6.90mm x 2.80mm)
Product Status Active
Series CMR
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 7 pF