CMR03F241JOYR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR03F241JOYR
Descrizione:
CAP MICA 240PF 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 240 pF