CMR03F401JOYP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR03F401JOYP
Descrizione:
CAP MICA 400PF 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 400 pF