CMR04E620GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR04E620GODM
Descrizione:
CAP MICA 62PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.339" (8.60mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 62 pF