CMR04F161JODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR04F161JODR
Descrizione:
CAP MICA 160PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 160 pF