CMR05F201FPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR05F201FPDM
Descrizione:
CMR MICA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 200 pF