CMR05F271GODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR05F271GODR
Descrizione:
CAP MICA 270PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 270 pF