CMR06F242GODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR06F242GODM
Descrizione:
CAP MICA 2400PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.260" W (17.00mm x 6.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2400 pF