CMR07F153GODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR07F153GODR
Descrizione:
CAP MICA 15000PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.015 µF