CMR07F562GODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR07F562GODR
Descrizione:
CAP MICA 5600PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.870" (22.10mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.780" L x 0.291" W (19.80mm x 7.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 5600 pF