CMR08F303JPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR08F303JPDR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.890" (22.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.441" L x 0.350" W (36.60mm x 8.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.03 µF