CMR08F393JODM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR08F393JODM
Descrizione:
CAP MICA 39000PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.449" L x 0.402" W (36.80mm x 10.20mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.039 µF