CMR08F433FODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
CMR08F433FODR
Descrizione:
CAP MICA 43000PF 500V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.909" (23.10mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 1.051" (26.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.461" L x 0.421" W (37.10mm x 10.70mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.043 µF