CNY174300
onsemi
Prodotto No:
CNY174300
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
6-DIP
Descrizione:
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) 320% @ 10mA
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) 1µs, 2µs
Output Type Transistor with Base
Voltage - Isolation 5300Vrms
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) 70V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DIP
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 160% @ 10mA
Package / Case 6-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Channels 1
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.35V
Package Tube
Current - Output / Channel 50mA
Vce Saturation (Max) 300mV
Turn On / Turn Off Time (Typ) 2µs, 3µs
Current - DC Forward (If) (Max) 100 mA