Casa / Oscillators / CO6100-64.000
minImg
CO6100-64.000
Raltron Electronics
Prodotto No:
CO6100-64.000
Descrizione:
XTAL OSC XO 64.0000MHZ HCMOS TH
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.234" (5.95mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CO6
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS
Mfr Raltron Electronics
Base Resonator Crystal
Frequency 64 MHz