CP001027K00KE66
Vishay Dale
Prodotto No:
CP001027K00KE66
Descrizione:
RES 27K OHM 10W 10% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Series CP
Power (Watts) 10W