CP001056R00JB14
Vishay Dale
Prodotto No:
CP001056R00JB14
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 56 OHM 10W 5% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 Ohms
Series CP
Power (Watts) 10W