CP00151K200JB14
Vishay Dale
Prodotto No:
CP00151K200JB14
Descrizione:
RES 1.2K OHM 15W 5% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series CP
Power (Watts) 15W