CP75B1425036P
Semiconductor Circuits, Inc.
Prodotto No:
CP75B1425036P
Descrizione:
24V 2.5A 18-75VIN 1X2 POS ENB
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2 kV
Approval Agency CSA, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.94" L x 0.94" W x 0.33" H (49.3mm x 23.9mm x 8.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series CP75 (75W)
Power (Watts) 60 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%