CPDQR24V0U
Comchip Technology
Prodotto No:
CPDQR24V0U
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
0402C/SOD-923F
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 50V 0402/SOD923F
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402C/SOD-923F
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50V
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V