CPE10B36NB
Semiconductor Circuits, Inc.
Prodotto No:
CPE10B36NB
Pacchetto:
Eighth Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 120W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 72V
Product Status Active
Supplier Device Package Eighth Brick
Current - Output (Max) 10A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 93%
Mfr Semiconductor Circuits, Inc.
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CSA, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series CPE
Power (Watts) 120 W