CPF11K2000JKEE6
Vishay Dale
Prodotto No:
CPF11K2000JKEE6
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RESISTOR METAL FILM 1W 1.20K OHM
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 230°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series CPF
Power (Watts) 1W