CPL-5-50TR-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
CPL-5-50TR-R
Descrizione:
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 40 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.772" L x 0.335" W (45.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.6mOhm Max
Inductance 50 nH