CPL03R0500FE143
Vishay Dale
Prodotto No:
CPL03R0500FE143
Descrizione:
RES 0.05 OHM 3W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 3W