CPL15R0300FB313
Vishay Dale
Prodotto No:
CPL15R0300FB313
Descrizione:
RES 0.03 OHM 15W 1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 15W